bramka

Sport to zdrowie, czyli jak dbać o obiekty sportowe

Do każdego obiektu sportowego należy podejść indywidualnie. Nawodnienie obiektów sportowych jest bardzo ważne, ponieważ wpływa to m.in. na wygląd obszaru, wygodę i bezpieczeństwo jego użytkowników. Murawa musi być odporna na zniszczenia i niekorzystne warunki. Odpowiednia pielęgnacja obiektu sportowego czy rekreacyjnego to duży wyzwanie.

Jak nawadniać boiska piłkarskie?

Podlewanie boisk piłkarskich może odbywać się za pomocą naziemnych lub podziemnych systemów nawadniających. Nadziemny system nawadniający zbudowany jest z części montowanych na powierzchni terenu. Firma Tanake oferuje takie systemy w postaci deszczowni przenośnej firmy Irrifrance lub działki wodnej firmy Rain Bird. Podziemny system nawadniający jest ukryty pod powierzchnią boiska. Do takiego nawadniania proponujemy zraszacze wynurzalne firmy Rain Bird.

Jak nawadniać korty tenisowe?

Korty tenisowe posiadają specyficzną nawierzchnię – nawierzchnię z mączki ceglanej. Aby nie zniszczyć obiektu nawadnianie powinno odbywać się za pomocą zraszaczy wynurzalnych o zwiększonej prędkości obrotu. Pokrywa zraszacza zbudowana jest z gumy kolorystycznie dopasowanej do nawierzchni kortu.

Jak nawadniać pola golfowe?

Pola golfowe są jednym z bardziej wymagających obszarów, przez co wymagają indywidualnego podejścia do każdego projektu. Firma Rain Bird posiada w tym zakresie wieloletnie doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Stworzy i zamontuje instalację dostosowaną do potrzeb danego pola.

Dodaj komentarz